בן ציון מגידי ז"ל

מקום לידתו ליטא סמורגון (ליד וילנה)
עיסוקו קבלן בנין
תאריך פטירתו ב' שבט תשמ"ט 8.1.1989
מקום קבורתו נתניה
ממשיכים בלומה, זאב
בת הזוג חנה מגידיקורות חיים
מגידי בן ציון נולד בסמרגון שבליטא בבית ציוני. הוא למד שם בישיבה וכן באוניברסיטה, אולם הוא עזב את הלימודים הגבוהים לטובת הרעיון הציוני. בעקבות אחיו שבא לפניו (האח נפל חלל במלחמת השחרור) הוא הגיע לחדרה ועבד שם. אולם ב-1929, כאשר שמע שהולכים ליישב ולבנות יש מאין את נתניה, עבר לגור בנתניה, היה בין החלוצים הראשונים, עבד בפרדסים והיה נוטר. אח"כ עבר לענף הבניה, כדי לבנות ולהקים את "המושבה" נתניה. הוא היה בין הקבלנים הראשונים בעיר. הוא בנה את הבית הדו-קומתי הראשון ברח' הרצל "בין מוברמן".
התנדב למשימות גדולות וחשובות כמו התנדבות והדרכה ב"הגנה", ועזרה בהעפלה. ממייסדי בית הכנסת אליהו ברח' לבונטין, היה פעיל בבניית בית הכנסת ובפיתוחו. היה שותף בהקמת קופות גמ"ח לאנשים עניים וכלות ענייות, נהג לאסוף מידי שנה "קמחא דפסחא" עבור עניים. היה מהתורמים לבית החולים לניאדו וקבל על כך תעודת הוקרה.
עם אשתו חנה עזרו רבות להביא מעפילים בלתי לגאליים לנתניה, כאשר ראש העיר ואשתו עשו בביתם מסיבות לקצינים האנגלים, היה עזר להוריד את המעפילים לחוף כדי שלא יפריעו להם.
מגידי היה בין חברי קבוצת "השחר" - מתרחצי הבוקר בים
בן ציון מגידי היה בין הראשונים שקיבלו את התואר "יקיר נתניה" בעיר. הוא התעסק בהרבה תחומים לטובת העיר והכל בשקט, בצניעות והצנע לכת - בדרך זו חי וחינך את ילדיו.


מידע נוסף
נושאים קשורים
בית החולים "לניאדו"
אתרים ורחובות
גב"ע

הדפסה | חזרה | תגובה